Inspiratsiooniks …

     
 
 
  • Inspiratsiooniks
     
     “Maailma luuakse lugudega ja juhitakse juttudega”: nii vahendab vana teadjamees iidset tarkust oma kuulajatele. Sellest iidsest teadmisest juhindume meiegi ja läbi metafooride võib maailm sinu jaoks avarduda seni ettearvamata moel. Väiksel inspiratsiooni lehel saad lugeda parimaid lugusid, mis meie koolitusel kõlanud ja uut teadmist loonud on. http://avarda.ee/wordpress/?page_id=68

Kiretu viisakus

Hassiidid olid omapärased müstikud. Üks neist kirjutas raamatu ja saatis selle oma õpilasega kingiks rabile. Õpilane läks ja ütles: „See on minu meistri esimene raamat, mille ta teile saatis.”
- Mis?! See hassiid? Kas ta narrib mind või!… – rabi haaras raamatu ja viskas selle üle aia tänavale. Õpilane pöördus minekule, kuid kuulis veel selja tagant, kuidas naine oma meest noomis:
„Sa oleksid raamatu ikka viisakuse pärast vastu võtta. Pärast oleksid ära visanud, või torganud raamatute sekka, mida sa ilmaski ei loe… – Tagasi jõudnult jutustas õpilane:
- See rabi on üks paras mühakas, tal polnud isegi niipalju viisakust, et oleks raamatu eest tänanud – vihastas ja viskas raamatu üle aia. Seevastu rabi naine on hoopis armastusväärsem inimene. Ta ütles: „Sa oleksid raamatu ikka viisakuse pärast vastu võtta. Pärast oleksid ära visanud, või torganud raamatute sekka, mida sa ilmaski ei loe…
Meister ütles seepeale:
-Rabist võib veel asja saada, mulle meeldib ta otsesus – ühel päeval võib ta veel pöörduda ja näha meie õpetuse ilu, kuid naisest pole küll midagi loota.


OÜ AVARDA koolitus & konsultatsioon / AVARDA Trainings & Consulting
e-post: avarda@avarda.ee | telefon: +372 5615 31 66